Aktualności

Wykaz dokumentów wymaganych przy wpisie na listę aplikantów komorniczych


 

UWAGA !!! PRÓBA PRZESTĘPCZEGO DZIAŁANIA Z UŻYCIEM DANYCH KOMORNIKA SĄDOWEGO JERZEGO KLIMIUKA!!!

KOMORNIK SĄDOWY PRZY SĄDZIE REJONOWYM W WYSZKOWIE JERZY KLIMIUK ZAWIADAMIA, ŻE OD DNIA DZISIEJSZEGO ROZSYŁANE SĄ PRZEZ PRZESTĘPCÓW WIADOMOŚCI E – MAIL Z ADRESU EGZEKUCJA@KOM.PL O TREŚCI “Witam, nasza kancelaria otrzymala nakaz egzekucji na Panstwa koncie bankowym w trybie natychmiastowym na kwote 34.000 zl na decyzje przysluguje zazalenie w ciagu 7 dni. Pozdrawiam [ Jerzy Klimiuk]”. PODANE PONIŻEJ TEJ FAŁSZYWEJ WIADOMOŚCI NUMERY TELEFONÓW NIE NALEŻĄ DO KOMORNIKA SĄDOWEGO JERZEGO KLIMIUKA. OŚWIADCZAM, ŻE ŻADEN E – MAIL O POWYŻSZEJ TREŚCI NIE POCHODZI OD KOMORNIKA JERZEGO KLIMIUKA. PRZESTĘPCY PODSZYWAJĄCY SIĘ POD MOJE NAZWISKO USIŁUJĄ WYŁUDZIĆ OD PAŃSTWA ŚWIADCZENIE LUB POPRZEZ ZAŁĄCZNIK DOŁĄCZONY DO E – MAIL WŁAMAĆ SIĘ DO PAŃSTWA KOMPUTERA. PROSZĘ NIE REAGOWAĆ NA POWYŻSZĄ PRZESTĘPCZĄ WIADOMOŚĆ E – MAIL I W TROSCE O WŁASNE DANE NIE OTWIERAĆ ZAŁĄCZNIKÓW. O POPEŁNIENIU WYŻEJ OPISANEGO PRZESTĘPSTWA ZAWIADOMIŁEM ORGANA ŚCIGANIA. 
JERZY KLIMIUK


Szanowni Państwo,

z wielką przyjemnością informujemy, iż z wpłat własnych uczestników balu, loterii i licytacji przeprowadzonych w trakcie balu, udało się zebrać kwotę ponad 32.760 zł !!!

Interesującym dla uczestników licytacji okazała się piłka z autografem Marcina Gortata (wylicytowana za kwotę 2000 zł), płyta i plakat Zenka Martyniuka z autografami (2100 zł), czy trening z piłkarzami Jagielloni (1500 zł). Za największą kwotę - 10.000 zł - wylicytowano Konstytucję RP z życzeniami od Prezesa TK prof. Andrzeja Rzeplińskiego.

Mamy nadzieję, że dzięki zebranym funduszom Michał Łukawski niedługo przejdzie operację serca, dzięki której w końcu będzie mógł zacząć żyć jak jego koledzy i martwić się wyłącznie problemami typowymi dla nastolatka.

Serdecznie życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia oraz dziękujemy wszystkim obecnym na balu za hojność oraz wspaniałą wspólną zabawę.


VI Ogólnopolski Dzień Otwarty Komorników Sądowych

„Nie unikaj komornika”

22 listopada 2016 r.

vi_dzien_otwarty_plakat-420x594mm_pogladowy

22 listopada 2016 r. Krajowa Rada Komornicza we współpracy z izbami komorniczymi organizuje
VI Ogólnopolski Dzień Otwarty Komorników Sądowych pod hasłem „Nie unikaj komornika”.
Tego dnia w kancelariach komorniczych w całej Polsce będzie można uzyskać bezpłatne informacje prawne z zakresu postępowania egzekucyjnego.
Zainteresowane osoby będą mogły uzyskać praktyczną wiedzę na temat roli komorników w obrocie gospodarczym, a także konsekwencji jakie za sobą niesie egzekucja.
Dłużnicy i wierzyciele będą mogli dowiedzieć się jakie mają prawa oraz uzyskać informacje na temat zasad postępowania w sytuacji kiedy do drzwi zapuka komornik.
VI Ogólnopolski Dzień Otwarty Komorników Sądowych odbywa się pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości.
Partnerami wydarzenia są: Stowarzyszenie Rzeczników Konsumentów, portal Bankier.pl i dziennik Fakt oraz Radio Mercury.
Patronem medialnym jest Dziennik Gazeta Prawna.

Porady będzie można zasięgnąć we wtorek 22 listopada br.:
• osobiście w wybranych kancelariach komorniczych w całej Polsce
• telefonicznie pod nr infolinii (22) 299 87 77 Szczegółowe informacje i adresy dyżurujących kancelarii dostępne są na stronie:
www.lepiejtowiedziec.pl


 

0001

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

(22 lutego – 27 lutego 2016 r.)

Uprzejmie informujemy, że w dniach 22-27 luty 2016 r. pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości organizowana będzie kolejna edycja Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

0002

szczegóły

Harmonogram dyżurów porad prawnych pełnionych w dniach 22-26 luty 2016 r. przez Komorników Sądowych Izby Komorniczej w Białymstoku będzie pełniony przez:

1. Poniedziałek 22 luty 2016 godz. 17.00-18.00

Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem, którego filia mieści się w Białymstoku przy ul. Świętojańskiej 22 lok. 1

Elżbieta Ściślicka-Żakowicz Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Białymstoku 

2. Wtorek 23 luty 2016 godz. 9.00-12.00 

Izba Komornicza w Białymstoku

Paweł Kosowski Członek Rady Izby Komorniczej w Białymstoku


 

FAŁSZYWY KOMORNIK
Krajowa Rada Komornicza apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w związku z rozsyłaną za pośrednictwem poczty elektronicznej korespondencją mailową przez osobę bądź osoby podszywające się pod komorników sądowych.
Wiadomość zatytułowana „ZAWIADOMIENIE O WSZCZĘCIU EGZEKUCJI Z NIERUCHOMOŚCI” przekazywana jest przez osobę lub osoby podające się za nieistniejącego „Komornika Sądowego Przy Sądzie Rejonowym w Lublinie Roman Kaczorowski”.
W treści wiadomości zawarte są informacje o rzekomo wykonywanej egzekucji komorniczej z nieruchomości na podstawie tytułu wykonawczego, który stanowić ma „wyrok Sądu Okręgowego w Szczecinie I Wydział Cywilny z dnia 21-07-2015r., sygn. akt I ACa 324/15”.
Przekazywana wiadomość zawiera plik do pobrania, który stanowić ma fotokopię rzekomego wyroku. W istocie załącznik stanowić może nośnik złośliwego oprogramowania, który po próbie jego pobrania bądź uruchomienia może wyrządzić nieodwracalne skutki w systemach informatycznych, w tym utratę bądź kradzież danych.
W związku z powyższym Krajowa Rada Komornicza apeluje o zachowanie szczególnej ostrożność, w szczególności w zakresie pobierania bądź uruchamiania plików pochodzących ze źródeł niewiadomego pochodzenia.

 

image2


 

Szanowni Państwo,

w dniu 20 listopada 2015 roku odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa pt.:

POSTĘPOWANIE I PRAWO CYWILNE W DOBIE INFORMATYZACJI

organizowana przez:

Radę Izby Komorniczej w Białymstoku

Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku

oraz

Ośrodek Naukowo-Szkoleniowy przy Krajowej Radzie Komorniczej

w Warszawie

Bez tytułu


 

Spartakiada promo

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na XXVI Ogólnopolską Letnią Spartakiadę Prawników.
Przypominamy, że tegoroczna Spartakiada odbędzie się w dniach 9–13 września 2015 r. w Warszawie. Przez cztery dni entuzjaści sportów drużynowych i indywidualnych będą rywalizować o najwyższe wyróżnienia na tej największej sportowej imprezie dla prawników w 2015 roku.

Zachęcamy do zapisów poprzez specjalny formularz zamieszczony tutaj. Przy okazji przypominamy też o śledzeniu aktualności zamieszczanych na naszym profilu na Facebooku, gdzie znajdą Państwo także informacje na temat naszego wspólnego wydarzenia, w szczególności dotyczące programu, kosztów udziału, dyscyplin sportowych, imprez towarzyszących itp.

Pozdrawiamy i serdecznie zapraszamy,
Komitet Organizacyjny XXVI Letniej Spartakiady Prawników


 

 

do plakatu (1)

W dniach 12 – 13 maja 2015 r. odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa „Prawne, kryminologiczne i medyczne aspekty wykluczenia społecznego”. Miejscem obrad będzie Hotel Supraśl w Supraślu.

Konferencja organizowana jest w ramach dwóch poważnych inicjatyw naukowych – Forum Naukowego – Prawne i medyczne aspekty zdrowia człowieka oraz Forum Naukowego – Podlasie – Warmia i Mazury .

Forum Naukowe – Prawne i medyczne aspekty zdrowia człowieka jest „pomostem” pomiędzy naukami prawnymi i medycznymi. Prawo i medycyna są z sobą nierozerwalnie związane, zwłaszcza w XXI wieku, który zdecydowanie należy do nowych technologii, niosących postęp we wszystkich dziedzinach życia. W ramach Forum została podpisana umowa sieci naukowej, której partnerami są: Królewski Uniwersytet w Cambridge (University of Cambridge, Wielka Brytania) oraz Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, Uniwersytet Medyczny w Białymstoku - wiodące polskie uczelnie medyczne, a także Wydział Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

Wydział Prawa UwB współpracuje z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie oraz Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie w ramach inicjatywy międzyuczelnianej „Forum Naukowe: Podlasie – Warmia i Mazury”. Współpraca naukowo–badawcza w tym zakresie obejmuje przede wszystkim szeroko rozumiane dyscypliny prawa karnego i prawa finansowego. Dotychczas w ramach Forum odbyły się cztery konferencje: w Rynie (20-22 maja 2009), w Białowieży (16-19 maja 2010 - konferencja miała charakter międzynarodowy), w Szczytnie (9-10 maja 2011) oraz w Pacółtowie (6-8 maja2014). Organizowana konferencja będzie piątą już inicjatywą konferencyjną w działalności Forum Naukowego – Warmia – Mazury – Podlasie.

W ramach Forum Naukowego – Prawne i medyczne aspekty zdrowia człowieka członkowie sieci organizują drugą z planowanego cyklu konferencji i sympozjów naukowych, które w tym roku będzie nosiło tytuł: „Prawne, kryminologiczne i medyczne aspekty wykluczenia społecznego” Konferencja odbędzie się w Supraślu w dniach 11-14 maja 2015 r. a miejscem obrad będzie Hotel Supraśl w Supraślu.

Do udziału w konferencji zaproszono wybitne grono specjalistów z Polski i zagranicy z zakresu nauk medycznych i nauk prawnych, a także środowisko praktyków – lekarskie, adwokackie, aplikantów adwokackich i rezydentów odbywających specjalizację.

Uczestnicy konferencji otrzymają certyfikaty poświadczające ich udział w tym przedsięwzięciu.

 

źródło: http://www.wrotapodlasia.pl/pl/wiadomosci/pod_patronatem_wrot_podlasia/Prawne_kryminologiczne_i_medyczne_aspekty_wykluczenia_spolecznego.htm

TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

Uprzejmie informujemy, iż w dniach 23-28 lutego 2015 roku pod patronatem Ministerstwa Sprawiedliwości organizowana będzie kolejna edycja Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

www.pokrzywdzeni.gov.pl

www.ms.gov.pl

Z ramienia Izby Komorniczej w Białymstoku, pomocy prawnej udzielać będą we właściwych ośrodkach:

 w Zambrowie- Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Zambrowie Mieczysław Mioduszewski

w Suwałkach- Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Suwałkach Bogdan Misiurek

w Ełku- Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ełku Jacek Janusz Mrozek

w Białymstoku- Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Białymstoku Elżbieta Ściślicka-Żakowicz

Bez tytułu


 

Informujemy, że w dniach 13-14-15 marzec 2015 roku w Warszawie odbędzie się kurs przygotowujący do zawodowego egzaminu komorniczego.

Organizatorem kursu jest LEX AKADEMIA Sp. z o.o.

Szczegóły na stronie internetowej www.lexakademia.pl

załącznik nr 1


 

EGZAMIN KOMORNICZY

Minister Sprawiedliwości wyznaczył termin egzaminu komorniczego dla osób, które ukończyły aplikację komorniczą oraz dla osób, o których mowa w art. 10 ust. 5 Ustawy o Komornikach Sądowych i Egzekucji

TERMIN EGZAMINU: 

19 marca 2015 r. godz. 10.00 - dzień pierwszy 

20 marca 2015 r. godz. 10.00 - dzień drugi

szczegóły


 

IV edycja Dnia Otwartego Komorników Sądowych

20 listopada 2014 r.

IV edycja Dnia Otwartego Komorników Sądowych która odbędzie się 20 listopada 2014 r. pod hasłem „Bo jeden przepis może przekreślić drugą młodość” organizowana jest aby przybliżyć, poinformować i zapoznać wszystkie osoby zainteresowane, z tematyką związaną z problemami finansowymi seniorów. Wszyscy zainteresowani będą mogli bezpłatnie zasięgnąć informacji dotyczących konsekwencji nieprzemyślanego rozporządzania swoim majątkiem i zaciągania zobowiązań finansowych bez uprzedniej analizy ich skutków oraz zasad prowadzenia postępowania egzekucyjnego.

Tegoroczna, czwarta już, edycja naszej akcji organizowana jest we współpracy z Fundacją Pani Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez Barier”, która do wielu lat wspiera wszelką działalność na rzecz inicjowania procesu zmian cywilizacyjnych i kulturowych tworzących ludziom warunki równych szans na drodze do ich rozwoju intelektualnego, zawodowego, społecznego i kulturalnego.

W ramach Dnia Otwartego kancelarie komornicze na terenie całego kraju będą pełniły dyżur. Adresy kancelarii biorących udział w akcji niedługo znaleźć będzie można pod adresem www.lepiejtowiedziec.pl

Adresatami Dnia Otwartego są nie tylko seniorzy, ich rodziny, czy też osoby zagrożone postępowaniem komorniczym, ale wszystkie osoby chcące dowiedzieć się na czym polega praca komornika.